Kreatívne a veselé… Inšpirujte sa originálnymi vianočnými dekoráciami

Na to, aby sviatočný domov ožil pravou vianočnou atmosférou, nepotrebujete drahé ozdoby. Stačí, keď celkom obyčajné veci skúsite využiť trochu neobyčajne…

Heslo: jednoducho a efektne

Super správou je, že to presne tak ide! Dokonalú vianočnú atmosféru dokážete navodiť vo svojich domovoch aj veľmi rýchlo a ľavou zadnou. Zamerajte sa na zopár aranžmánov, ktoré umiestnite tak, aby boli na očiach. Stačí vám na to napríklad váš obľúbený podnos, na ten umiestnite sviečky, pár vianočných ozdôb, ktoré máte z minulého roku, a halúzky. V podstate zužitkujete čokoľvek, čo už doma máte, a pritom vyčarujete zázrak.

Sušené pomaranče vás zachránia!

Nakrájajte pomaranče na pol centimetrové plátky a sušte ich na papieri na pečenie v rúre na 80 stupňov Celzia. Z času na čas ich obracajte. V prípade, že máte rúru s ventilátorom, použite ho. Môžete ich však vysušiť aj v sušičke podľa návodu. Ak sa vám podarí zohnať červené pomaranče, nakombinujte ich s obyčajnými. No a ak už máte vysušené, dekorujte… na stromček, na všakovaké svietniky, aranžmány, či ich iba tak pohoďte po prestretom stole. No a ešte jedna rada nakoniec – ak ich použijete v biokvalite a nejaké vám zostanú, pridajte k nim škoricu, klinčeky, med a zalejte si ich ako čaj.

A čo darčeky?

Použite prírodný papier, obyčajný motúz a vyzdobte ho sušeným ovocím, prípadne vetvičkami. Ak nemáte poruke prírodný papier, ale iba zvyšky z toho narodeninového, pokojne ho použite, len tou bielou stranou navrch a výsledok bude taktiež perfektný.

Pred oknom, za oknom…

Dekoráciou v okne získate dvojitý tromf. Poteší nielen vás a vašich hostí počas slávnostných chvíľ, ale urobí radosť aj ľuďom prechádzajúcim okolo vášho príbytku. Ako výzdoba okna už tradične vyhráva táto trojica dekorácií: svietniky, vianočné reťaze alebo hviezdica.

Stromček nemusí mať dva metre

Sviatočnú atmosféru dosiahnete aj menším kúskom, ktorý nápadito vyzdobíte. Čo vravíte na ozdoby z formičiek na vianočné pečivo? Alebo obyčajnú červenú stuhu, ku ktorej sa výborne hodia ozdoby z prírodných materiálov – dreva, textilu, slamy. Ak sa vám do kupovania stromčeka tento rok vonkoncom nechce, pokojne ozdobte akúkoľvek izbovku, ktorú doma máte.

Vedeli ste, že?

Prvý osvetlený vianočný stromček stál pred továrňou T. A. Edisona v roku 1882 v New Yorku. Toto osvetlenie sa však neujalo hneď, žiarovky na stromček sa začali vyrábať až v roku 1900, ale dlho boli len výsadou bohatých ľudí. Produkovať vo väčšom sa začali po druhej svetovej vojne – tak to bolo aj na Slovensku.

Prečítajte si viac o téme bývania na našom blogu.

Text: JAGA, Foto: isifa/SHUTTERSTOCK

Najnovšie články:

Najčítanejšie články:

Sledujte nás na

sociálnych sieťach:

 

    /WustenrotSlovensko

 

  /wuestenrotslovensko

 

Nenechajte si újsť nič dôležité!

Mohlo by vás zaujímať: