Skupina Wüstenrot minulý rok úspešne naštartovala nový obchodný model

Wüstenrot stavebná sporiteľňa v prvom polroku 2021 zastavila ponuku nových stavebných sporení a medziúverov. Súčasne skupina Wüstenrot na Slovensku úspešne vstúpila na trh komplexných finančných služieb, na ktorom už v prvých mesiacoch dosiahla nezanedbateľný rast.

Wüstenrot stavebná sporiteľňa v júli 2021 oznámila ukončenie predaja nových zmlúvstavebného sporenia a poskytovania nových stavebných medziúverov. Zastavenie produkcie sa podľa očakávaní premietlo do hospodárskych výsledkov a Wüstenrot stavebná sporiteľňa dosiahla stratu pred zdanením na úrovni 750 tisíc eur. V oblasti komplexných finančných služieb sa skupine podarilo úspešne vstúpiť na trh sprostredkovania hypoték, sporení či investovania.

„Dlho pripravované zastavenie novej produkcie presne podľa predpokladov znížilo príjmy Wüstenrot stavebnej sporiteľne. Pritom potrebné náklady spojené so servisom pre existujúcich klientov ostali. Finančné výsledky sporiteľne za rok 2021 tak predstavujú investíciu do transformácie nášho obchodného modelu,“ hovorí Marian Hrotka, predseda predstavenstva skupiny Wüstenrot na Slovensku.

Súčasne so zastavením ponuky nových stavebných sporení či medziúverov skupina minulý rok vytvorila novú spoločnosť – Wüstenrot InHouse Broker. Jej prostredníctvom klienti a obchodná sieť Wüstenrotu získali prístup ku komplexným finančným službám.

„Zastavenie produkcie stavebnej sporiteľne a súčasne naštartovanie nového biznisu predstavuje pre nás výzvu. Som rád, že sa nám v minulom roku podarilo tie najťažšie úlohy splniť dokonca nad očakávania. Dnes sa už ukazuje, že išlo o správny krok,“ pokračuje Marian Hrotka.

Podľa jeho slov to ilustrujú čísla za minulý rok. Už za prvé mesiace boli prostredníctvom spoločnosti Wüstenrot InHouse Broker zrealizované vklady na kapitálový trh v cieľovej sume dva milióny eur. Zároveň boli jej prostredníctvom sprostredkované úvery v hodnote takmer 12 miliónov eur.

TEXT: vdobrom.sk
FOTO: Archív

Najnovšie články:

Najčítanejšie články:

Sledujte nás na

sociálnych sieťach:

 

    /WustenrotSlovensko

 

  /wuestenrotslovensko

 

Nenechajte si újsť nič dôležité!

Mohlo by vás zaujímať: