V každej piatej slovenskej domácnosti nájdete túto šelmu

Na vidieku sa nachádza v každej štvrtej domácnosti, no nevyhýba sa ani mestám. Tohto domáceho miláčika preferujú viac ženy ako muži a skôr staršie ročníky. Doma ju má každý štvrtý dôchodca, hovorí najnovší prieskum.

Až 20 percent Slovákov má doma mačku. Z toho šesť percent domácností chová dve alebo viacero mačiek. Vyplýva to z prieskumu agentúry GO4insight, ktorý sa realizoval na vzorke tisíc respondentov vo veku od 15 do 79 rokov na prelome mája a júna 2021.

Mačky pritom majú ľudia častejšie na vidieku ako v mestách. Prieskum ukázal, že na vidieku je mačka v každej štvrtej domácnosti. V mestách sa o mačku stará len každá desiata domácnosť.

Väčší záujem o mačku majú podľa prieskumu starší ľudia, medzi dôchodcami je štvrtina takých, ktorí majú mačku doma. So zvyšujúcim sa vekom rastie aj počet ľudí, ktorí majú v domácnostiach mačky. Majiteľmi mačiek sú o niečo viac ženy ako muži.

Tradičné meno Micka alebo Mica má 16 percent mačiek, ďalších deväť percent nazývajú majitelia Cica alebo Cicka. Pre kocúra je najčastejšie meno Murko. Štvrtým najobľúbenejším menom je „filmová hviezda“ Garfield, ukázal prieskum.

TEXT: TASR, vdobrom.sk

FOTO: shutterstock

Najnovšie články:

Najčítanejšie články:

Sledujte nás na

sociálnych sieťach:

 

    /WustenrotSlovensko

 

  /wuestenrotslovensko

 

Nenechajte si újsť nič dôležité!

Mohlo by vás zaujímať: