Premena bytu za pár drobných: Ako oživiť interiér bez nákladnej rekonštrukcie?

Zovšednel vám pohľad na váš príbytok a radi by ste ho zmenili? Nemusíte sa hneď púšťať do nákladnej a rozsiahlej rekonštrukcie, niekedy vedia zahrať „veľa muziky“ aj ozajstné maličkosti, ktoré nezruinujú vašu peňaženku. Máme pre vás zopár tipov.

Počasie za oknami nás už bude nútiť tráviť doma čoraz viac času. Pre oku lahodiace zmeny v interiéri teda nastala ideálna príležitosť.

Vymeňte textílie

Veľmi efektným riešením býva výmena textílií. Okrem záclon či závesov je výborné meniť podľa sezóny aj farebnosť dekoračných vankúšov, deky či koberca. Je to presne ako s vianočnými ozdobami alebo obedovým servisom – v zálohe môžete mať niekoľko súprav a obmieňať ich podľa príležitosti či ročného obdobia. Mimochodom, vedeli ste, že vďaka závesom a záclonám môžete opticky zmeniť aj výšku miestnosti? Je to jednoduché! Čím bližšie k stropu bude garniža umiestnená, tým vyššie budú steny vyzerať. A naopak…

Pohrajte sa so stenami

Aj keď ste zástancom bielych stien, rýchlym a lacným riešením na oživenie priestoru je napríklad „inaká“ stena. Do úvahy prichádzajú tapety, ale aj náter. Nemusíte pritom nevyhnutne takto „dostajlovať“ celú stenu, zaujímavým riešením môže byť napríklad zvislý pruh za televíziou, čelná plocha kozubového telesa či iný výklenok. Tapety pritom nemusia ísť iba na steny, dobrým adeptom môže byť nábytok, napríklad zásuvky.

Chce to rámy!

Steny možno oživiť ešte iným spôsobom – pomocou rámov. Tie si môžete ľahko vyrobiť, kúpiť za lacno v bazári alebo prerobiť nejaké staršie. Hodia sa do nich vaše obľúbené fotky, najrôznejšie plagáty a zavesiť sa dajú aj len tak. Prázdne rámy sú totiž jedným zo súčasných trendov. Nehrozí vám, že by ste nimi interiér prepchali, dokážu vykúzliť zaujímavé obrazce aj kompozície a bez obáv môžete kombinovať rôzne veľkosti, štýly a farby. Už niekoľko rokov sú trendovým hitom zrkadlá – veľké formáty sa zvyknú v obývačke vešať namiesto obrazu napríklad nad sedačku.

Kvety

Ak niečo dokáže interiér skutočne oživiť, sú to izbovky. Miestnosť zútulnia, zbavia škodlivých látok a prevzdušnia. Ich pestovania sa nemusíte báť, hlavne keď si vyberie také, ktoré nepotrebujú zvláštnu starostlivosť. Pravidelnú zmenu vám doprajú aj rezané kvety. Aby ste ich nemuseli kupovať príliš často, existujú triky, s ktorými im predĺžite život.

Prečítajte si viac o téme bývania na našom blogu.

Text: JAGA, Foto: isifa/SHUTTERSTOCK

Najnovšie články:

Najčítanejšie články:

Sledujte nás na

sociálnych sieťach:

 

    /WustenrotSlovensko

 

  /wuestenrotslovensko

 

Nenechajte si újsť nič dôležité!

Mohlo by vás zaujímať: