Trendy v bývaní na rok 2022

Rok 2022 v bývaní pokračuje smerom k udržateľnosti. Zdôrazňuje funkčnosť, minimalizmus a remeslá, do bývania prináša ešte viac prírody, zemitých odtieňov, ale aj pastelových kontrastov… Vybrali sme pre vás pár tipov.

Zemité a Very Peri

Zemité odtiene prinesú do nášho bývania v roku 2022 stabilitu a ozdravujúcu silu prírody. Svoje miesto na výslní si posilnila hnedá (predovšetkým odtieň Pantone Coffee Quartz) a prírodné odtiene. Zaujímavo ich doplní výrazná bordová či pastelové odtiene. Vo výbere farieb na sezónu 2022 sa však pozornosť zameriava predovšetkým na farbu roka, ktorou sa podľa Inštitútu farieb Pantone stal zvláštny fialkastý odtieň Very Peri. Má v sebe jas, určitú mágiu a vznešenosť, ale nie je príliš „ostrý“.

Biela opäť potvrdzuje svoju nesmrteľnosť, inak to nie je ani s čiernou. Tá zažiari spolu so zlatou predovšetkým na detailoch.

Vzduch, minimalizmus a funkčnosť

Interiéry budú v roku 2022 smerovať predovšetkým k oslobodzujúcej vzdušnosti a funkčnosti, čo naznačuje aj spomenutá farebná schéma… Menej je viac. Krásne veci majú byť aj funkčné, dokonca multifunkčné. Stále cítiť trend, ktorý z domova spravil pracovisko aj miesto, kde si zacvičíte či pozriete filmovú novinku.

Hlavne prírodne

Smerovanie k prírode a udržateľnosti je trendom posledných rokov nielen v zariaďovaní interiérov, ale aj v stavebníctve a v spoločnosti celkovo. Sezóna 2022 tento kurz dodržiava ešte poctivejšie. Máte mnoho možností, ako si prírodu priniesť domov: sušené či živé kvety, ratan, spomenuté zemité farby, drevo, hlina… Ak prírodné materiály spojíte s vlastnou kreativitou, možnosťou recyklovať alebo so šikovnosťou lokálnych remeselníkov, budete in. Nezabudnite pri ich výbere na to, čo je najdôležitejšie – aby neškodili nášmu zdraviu.

Rybia kosť, výplet a zamat

So vzorov sa teda prirodzenie vracia ratanový a iný výplet. Na podlahe budú dominovať drevené parkety uložené do známej štruktúry rybej kosti (tzv. stromčekové). Ak hrávate

piškvorky, pripomenú vám ich jednoduché krúžky a krížiky na vankúšoch či kobercoch.

Aj funkčnosť môže dýchať luxusom. Na to nezabúdajte. Popri zlatých a mosadzných detailoch si to zoberie na starosť zamat na pohovkách či závesoch. Vychutnajte si teda jeho mäkkosť aj nenápadný lesk.

Oblinky

Hoci na začiatku roka často bývame nastavení zbaviť sa zaokrúhlených miest, už dávno vieme, že to netreba preháňať. Oblé tvary a oblúky majú štýl aj na nábytku, hovoria dizajnéri na začiatku sezóny 2022.

Sedemdesiatky sú späť

Dotykom retra môžete moderný interiér z roku 2022 oživiť. Okrová či oranžová farba alebo repasovaný nábytok, ktorý kupovala generácia pred nami. Vzorovaná tapeta na jednej stene? Prečo nie? Správne pútavý geometrický vzor tiež môže byť správna voľba. Miera návratu do minulosti závisí od vás.

Text: Jaga, foto: iStock

Najnovšie články:

Najčítanejšie články:

Sledujte nás na

sociálnych sieťach:

 

    /WustenrotSlovensko

 

  /wuestenrotslovensko

 

Nenechajte si újsť nič dôležité!

Mohlo by vás zaujímať: