Inšpektori si posvietili na čerpacie stanice. Padli pokuty za 12 800 eur

S kvalitou motorových palív na Slovensku to zďaleka nebude také zlé. Povinné parametre minulý rok nesplnil len zlomok kontrolovaných vzoriek.

Inšpektori Slovenskej inšpekcie životného prostredia zistili vlani nedodržanie predpísaných parametrov v piatich vzorkách motorových palív, ktoré odobrali na čerpacích staniciach na Slovensku. Išlo o dve vzorky benzínu a tri vzorky LPG. Za nedodržanie požiadaviek na kvalitu palív udelila inšpekcia pokuty v celkovej výške 12 tisíc eur.

V minulom roku skontrolovala inšpekcia 173 čerpacích staníc po celom Slovensku. Nedodržanie požadovanej kvality motorových palív sa zistilo v piatich čerpacích staniciach. „Vo vzorkách sa zistilo až sedem nedodržaných parametrov. V LPG bol trikrát zistený zvýšený obsah síry a dvakrát korozívne pôsobenie medi. V benzíne sa dvakrát preukázal zvýšený obsah mangánu,“ priblížila Tamara Lesná, hovorkyňa inšpekcie.

Kontroly palív sú podľa Lesnej zamerané na vedenie evidencie, preukazovanie kvality a oznamovanie údajov. Odbor inšpekcie ochrany ovzdušia SIŽP odoberie vzorky palív na kontrolu, ktoré potom vyhodnotí autorizované laboratórium.  

TEXT: TASR, vdobrom.sk
FOTO: Archív

Najnovšie články:

Najčítanejšie články:

Sledujte nás na

sociálnych sieťach:

 

    /WustenrotSlovensko

 

  /wuestenrotslovensko

 

Nenechajte si újsť nič dôležité!

Mohlo by vás zaujímať: